Switch to full style
Topic locked

Re: Maketa iz Lendave

29 Apr 2016, 20:50

zzz lendava 160416 dstanicic - 0082_resize.jpg
zzz lendava 160416 dstanicic - 0082_resize.jpg (328.61 KiB) Viewed 6259 times

Re: Maketa iz Lendave

02 May 2016, 20:29

Još jedan dodatak od danas,

Kad su bili u poseti zadnji puta Daco,Thalis i Bosporus je neko izgubio jedan pufer,

a zna se ko,neka se javi na PP da mi da adresu da mu ga pošaljem

DSCN3332.JPG
DSCN3332.JPG (218.45 KiB) Viewed 6269 times


DSCN3333.JPG
DSCN3333.JPG (132.74 KiB) Viewed 6269 times


LP Sini

Re: Maketa iz Lendave

02 May 2016, 21:05

sini wrote:Još jedan dodatak od danas,

Kad su bili u poseti zadnji puta Daco,Thalis i Bosporus je neko izgubio jedan pufer,

a zna se ko,neka se javi na PP da mi da adresu da mu ga pošaljem

LP Sini


Cccc...

Kako se to pazi na svoje modele... :GUN

:snooty:

Lijepo ti to njima vrati u ZG kada dođeš uz jednu :obscene-drinkingcheers:

Re: Maketa iz Lendave

02 May 2016, 21:51

H0modelar wrote:
sini wrote:Još jedan dodatak od danas,

Kad su bili u poseti zadnji puta Daco,Thalis i Bosporus je neko izgubio jedan pufer,

a zna se ko,neka se javi na PP da mi da adresu da mu ga pošaljem

LP Sini


Cccc...

Kako se to pazi na svoje modele... :GUN

:snooty:

Lijepo ti to njima vrati u ZG kada dođeš uz jednu :obscene-drinkingcheers:


Da, lijepo ga ponesi jer ne vjerujem pošti :snooty:
Đubre malo narančasto/oranžno, u rijeci ga ne bih tražio... Na praktički ravnom dijelu štreke otpao.

Hvala poštenim nalaznicima, imaju :obscene-drinkingcheers:
:B

Re: Maketa iz Lendave

03 May 2016, 08:26

Bosphorus wrote:
H0modelar wrote:
sini wrote:Još jedan dodatak od danas,

Kad su bili u poseti zadnji puta Daco,Thalis i Bosporus je neko izgubio jedan pufer,

a zna se ko,neka se javi na PP da mi da adresu da mu ga pošaljem

LP Sini


Cccc...

Kako se to pazi na svoje modele... :GUN

:snooty:

Lijepo ti to njima vrati u ZG kada dođeš uz jednu :obscene-drinkingcheers:


Da, lijepo ga ponesi jer ne vjerujem pošti :snooty:
Đubre malo narančasto/oranžno, u rijeci ga ne bih tražio... Na praktički ravnom dijelu štreke otpao.

Hvala poštenim nalaznicima, imaju :obscene-drinkingcheers:
:B


..sreća da je niski vodostaj! :lol:

Re: Maketa iz Lendave

14 Feb 2017, 19:16

FASCINIRA ME KOLKO TAJ COVJEK DRVECA MOZE NAPRAVIT SAM :obscene-drinkingcheers:
:text-coolphotos:

Re: Maketa iz Lendave

17 Feb 2017, 17:00

Pozdrav,
Pa da se ne bude samo Sini javljao u ovoj temi, da se i ja javim da sam još živ. Kao što je več Sini rekao i pokazao, radi se punom parom na izradi drveča. Sad tek sam ustanovio, da je ova serija ovog puta ipak malo pretjerana po količini. Ali šta je tu je...Ipak sam odlučio da ju završim... Vjerovatno neče biti moguče baš sve "posaditi" u Moškanjce...Ali nema veze...Tako ili tako je višak več rezervisan...viewtopic.php?f=14&t=1566 Pošto je posipa za sva ta drveča sfalilo, potrebno ga je bilo dodatno napraviti. Evo pripreme...

Image

i več se suši...
Image

Još samo za ilustraciju...Da se to napravi, ovog puta potrošeno je ovo. Dok je prijašnja runda, koja se več potrošila, bila još malo veča i normalno zato i potrošnja potrebnog materiala, bila još malo veča.
Image

Toliko za sada. Kad budu sva to drveča pozelenila, se ponovo javim. Do tada
L.P.
Mišo

Re: Maketa iz Lendave

23 Feb 2017, 11:50

mmatja wrote:Još samo za ilustraciju...Da se to napravi, ovog puta potrošeno je ovo. Dok je prijašnja runda, koja se več potrošila, bila još malo veča i normalno zato i potrošnja potrebnog materiala, bila još malo veča.
Image

Mišo


Pozdrav Mišo.
Uz nijanse zelene i žute ja sam dodao i par kapi smeđe. Rezultati su mi bili odlični zapravo identični kao i Noch. :dance:
Znam da će tvoje drveće biti odlično, jer sam ga vidio uživo. ;) Ali samo da podijelim svoje iskustvo oko miksanja boja. :)
Probao sam i crnu staviti umjesto smeđe da boju malo potamnim, ali je boja ispala jako loša. :roll:

Re: Maketa iz Lendave

23 Feb 2017, 13:08

Šteta što sam tek sad pročitao taj tvoj post... :cry: Jer baš prije nekoliko trenutaka sam ustanovio, da če mi i ovog puta posipa sfaliti i upravo sam pripremio nianse za sledeču (ovog puta se iskreno nadam da i zadnju!!!!) rundu... :evil:

Re: Maketa iz Lendave

18 Mar 2017, 00:38

Pozdrav
I kooooonačno su sva dreveča završena. A da ne budu sva jednaka potrebno je bilo napraviti nekoliko različitih. Odlučio sam se za sljedeče vrste: bukva, gaber, hrast, breza, topola i smreka. Upotrijebio sam tri vrste posipa. Svetlo zeleni i tamno zeleni koji su domači proizvod, a treči je posip od Nocha, mješavina svetlo zelenog in olivnog. I pri izgledu samih dreveča odlučio sam napraviti dvije varijante. Ona najjednostavnija koja če se manje vidjeti i biti če više manje od traga, i ona koja če bit bolje napred i bolje vidljiva.... Slike, koje slijede bit če prikazane tako, kao ču ih i postavljati na maketu, a to je od traga prema napred:
Najprije ču odmah na pozadinu postaviti "poludrva":

Image

Image

Image

Slijede drva za šumu:

Image

Image

Image

Onda slijede takva, koja če biti več malo više naprijed gdje če se več malo bolje vidjeti (naročito stablo!). Zato je na tim drvečima bilo potrebno doraditi, odnosno malo odebljati stabla:

Image

Image

Image

In na kraju malo grmlja:

Image

Image

Image

nastavlja se...
Topic locked