Post a reply

HŽ 1061 no. 4

16 Sep 2013, 20:09

26.06.2010. krenuo sam u izradu "otvorene" žutke ali nisam dogurao dalje od postolja jer nisam nikako mogao naći ješenje kako napraviti zglob na redini lokomotive (istina, od tada do danas nije se ništa promjenilo!) ali neka ovo bude samo kao motiva da i ovaj model ne ostane samo kao puka želja. Dakle, samo postolja buduće lokomotive ...

Image

Image

Re: HŽ 1061 no. 4

16 Sep 2013, 20:09

Kasno popodne odličio sam ... dosta je više čekanja ... rock'n'roll ... šta Bog da, idem dalje! Probleme (a biti će ih!) ću rješavati u hodu. Mada sam to već 100x pričao, vrijedi ponoviti i slikovno kako bi sve u konačnici trebalo izgledati. Dakle, moj naum je na lijevoj polovici napraviti zatvoren sanduk ali bez poklopaca za hlađenje EDK a desnog djelom otvorenog da se vidi oprema unutra u strojarnici. Tu još nisam odlučio što ću sa krovom (kako ću njega izvest) ali bočne stranice će biti pokrivene plastičnom folijom. Upravljačnica će biti napravljena od papira kao i ostali dio lokomotive. Jasno, na krov će ići i pantografi! Donji dio, tj. postolja, će se moći odvojiti, dići ... lokomotiva će u cijelosti biti funkcionalna, moći će se kotrljat po pruzi kao svaki normalan model. No, vrijeme je i za fotografije današnjih uradaka!

Ovako će izgledati
Image

Najprije radim vješalicu primarnog ogibljenja za sva tri postolja
Image

Na postolju (ovo će ga dodatno učvrstiti)
Image

Djelovi gdje će biti rupa za svornjak (ovo je za sva tri postolja)
Image

Sljepljeno i izbušene konusne rupe
Image

I na koncu sve zaljepljeno za postolja
Image

Image

Image

Image

Slijedećih dana bit će još koji nastavak :whistle:

Re: HŽ 1061 no. 4

17 Sep 2013, 19:54

Danas sam radio bazu za frem.

Image

Image

Image

Image

Image

Ovo što sam napravio neće ostat ovakvo, ovo je samo provizorij da vidim kako izgleda! Umjesto ovih štapića doći će deblji konusi a i sam zglob će biti drugačije riješen. Sve će dobit svoj prepoznatljiv izgled kad se postave sanduci lokomotive, popune postolja, napravi krov ... Image

Re: HŽ 1061 no. 4

17 Sep 2013, 21:30

Nema sta - pravi si kartonmajstor. Steta da se u te modele neda nekako ugurati neki motor pa da sve to krene po pruzi. I dok gledam tvoj rad svrbe me prsti i "vijuge" u pomisli kako bi to izgledalo u mjerilu jedan na osam :think: :think: Naravno trebali bi mi nacrti, a i mali drebang, a i mala glodalica . . . i odoh ja u "ides ,....."

Re: HŽ 1061 no. 4

17 Sep 2013, 22:46

piccolo wrote:Nema sta - pravi si kartonmajstor.

Image
piccolo wrote:Steta da se u te modele neda nekako ugurati neki motor pa da sve to krene po pruzi.

Ima mjesta k'o u priči samo ja ne želim stavljat motore jer to onda povlači drugačiju konstrukciju postolja
piccolo wrote:... dok gledam tvoj rad svrbe me prsti i "vijuge" u pomisli kako bi to izgledalo u mjerilu jedan na osam :think: :think:

Znaš kako bi izgledalo ... boli glava!
piccolo wrote:... trebali bi mi nacrti ...

Šta je to neki problem!? Trebaš znat samo prave osobe gdje ih se može nabavit! Ja osobno nemam ali znam gdje i tko ih ima.

Re: HŽ 1061 no. 4

02 Oct 2013, 20:20

Danas sam napokon izrezao konuse za svornjake i spojio polovice. Sve što izviruje preko poda bit će odrezano i neće se vidjeti. Ovo je sad već solidna baza za nastavak radova i uskoro bi mogao krenut rezati oplatu modela.

Image

Image

Image

Nastavak za par dana ...
Post a reply