Post a reply

Re: Mali trikovi 6: sound dekoder u vašem automobilu!

31 Dec 2013, 17:32

:handgestures-thumbup:


Nego, je li netko možda ZA PROBNU VOŽNJU? 8-)

Re: Mali trikovi 6: sound dekoder u vašem automobilu!

31 Dec 2013, 17:37

H0modelar wrote: :handgestures-thumbup:


Nego, je li netko možda ZA PROBNU VOŽNJU? 8-)


..ja sam se prisjetio teatralnog ulaska u Maribor! :lol: U svakom slučaju vrijedi doživjeti! :DID

Re: Mali trikovi 6: sound dekoder u vašem automobilu!

31 Dec 2013, 17:42

H0modelar wrote: :handgestures-thumbup:


Nego, je li netko možda ZA PROBNU VOŽNJU? 8-)

Može, a kako ćemo stati u 1:87 model :obscene-drinkingbuddies:

Re: Mali trikovi 6: sound dekoder u vašem automobilu!

31 Dec 2013, 17:51

Zanimljiva ideja, no ako je cilj samo privlačenje pažnje,
ima i drugih otkačenih mogućnosti kako preurediti auto :lol: ...

Re: Mali trikovi 6: sound dekoder u vašem automobilu!

31 Dec 2013, 18:15

H0modelar wrote:
Sjetio sam se još jedne stvari koja se konstantno vrti sa motorom.

Aletrnator!

Alternator prilikom punjenja akumulatora proizvodi naponske špiceve, koji su ovisni o broju okretaja motora.

To je to!

Dalje ih samo treba detektirati i prebrojati.

Prebrojane posložimo da frekvencija motora odgovara frekvenciji alternatora – i eto ga.

800 okretaja po minuti mog motora biti će 800 o/min LP570 motora!

:dance:



Imam neka iskustva sa tim naćinom brojanja broja okretaja motora jer kod mene u stroju je taj princip brojanja okretaja motora koji se prenosi do digitalnog instrumenta (digitalni brojčanik) koji to prikazuje manje više kvalitetno, ali i Vama (tebi :angelic-green: ) netreba velika kvaliteta za užitak. Digitalni pokazivać kolegi se nije svidio, pa je ugradio pokazivać sa kazaljkom koji je malo poštelao da pokazuje što stvarnije vrijednosti (pokazivać sa kazaljkom se može poštelati, bar naš je takav). On se kuži u to pa je ćak i neke koji su bili neispravni :EL otvorio i meni laiku pokazao kako to izgleda unutra. Vidio sam da ima neke elektronike koja bi Vama trebala, jedino je možda problem što je naš stroj 24 Voltni, a Vaš Golfić (LP570) 12 Volta. Na auto otpadima ili slićnim mjestima se da naći mjeraća broja okretaja vrlo jeftino. Bez obzira na sve, pratiti ću temu sa željom da Vam uspije pretvorba :gun-toot: .

Re: Mali trikovi 6: sound dekoder u vašem automobilu!

31 Dec 2013, 18:28

Daco wrote:
H0modelar wrote: :handgestures-thumbup:


Nego, je li netko možda ZA PROBNU VOŽNJU? 8-)


..ja sam se prisjetio teatralnog ulaska u Maribor! :lol: U svakom slučaju vrijedi doživjeti! :DID


Jel'da? 8-)

Re: Mali trikovi 6: sound dekoder u vašem automobilu!

31 Dec 2013, 18:30

Thalis-4341 wrote:
H0modelar wrote: :handgestures-thumbup:


Nego, je li netko možda ZA PROBNU VOŽNJU? 8-)

Može, a kako ćemo stati u 1:87 model :obscene-drinkingbuddies:


Tebe to čeka - UŽIVO! :teasing-neener:

Prvi puta kada te vozim doma iz kluba, budeš to iskusio... :handgestures-thumbup:

Ali pazi, morati ćeš napisati dojmove u ovoj temi! :BULBAR

Re: Mali trikovi 6: sound dekoder u vašem automobilu!

31 Dec 2013, 18:32

Igor_A. wrote:Zanimljiva ideja, no ako je cilj samo privlačenje pažnje,
ima i drugih otkačenih mogućnosti kako preurediti auto :lol: ...


Ne Igore, čisti gušt je u pitanju.
Za mene, ne za publiku.


Ali i ovo tvoje zaslužuje veeeeeliku pažnju! :handgestures-thumbup:

Re: Mali trikovi 6: sound dekoder u vašem automobilu!

31 Dec 2013, 18:34

DOIH007 wrote:Imam neka iskustva sa tim naćinom brojanja broja okretaja motora jer kod mene u stroju je taj princip brojanja okretaja motora koji se prenosi do digitalnog instrumenta (digitalni brojčanik) koji to prikazuje manje više kvalitetno, ali i Vama (tebi :angelic-green: ) netreba velika kvaliteta za užitak. Digitalni pokazivać kolegi se nije svidio, pa je ugradio pokazivać sa kazaljkom koji je malo poštelao da pokazuje što stvarnije vrijednosti (pokazivać sa kazaljkom se može poštelati, bar naš je takav). On se kuži u to pa je ćak i neke koji su bili neispravni :EL otvorio i meni laiku pokazao kako to izgleda unutra. Vidio sam da ima neke elektronike koja bi Vama trebala, jedino je možda problem što je naš stroj 24 Voltni, a Vaš Golfić (LP570) 12 Volta. Na auto otpadima ili slićnim mjestima se da naći mjeraća broja okretaja vrlo jeftino. Bez obzira na sve, pratiti ću temu sa željom da Vam uspije pretvorba :gun-toot: .


Hvala na trudu i ideji. D-)

Stvar već radi, a gledam svoj analogni instrument... :handgestures-thumbup:

Re: Mali trikovi 6: sound dekoder u vašem automobilu!

31 Dec 2013, 18:52

Ok!

Let's take a ride!

:GUN
Post a reply